Jedną z mniejszych wysp wchodzących w skład archipelagu Wysp Kanaryjskich jest niemal okrągła La Gomera. Ta oaza spokoju jest rajem dla miłośników spacerów i osób ceniących sobie bliski kontakt z naturą. Podążając szlakami wytyczonymi w tropikalnych lasach i eksplorując zapomniane ścieżki, można poczuć się jak prawdziwy odkrywca.
Na Wyspach Kanaryjskich sezon urlopowy jest przez cały rok. Na podróż w tamtym kierunku wiele osób wybiera terminy od lutego do maja. W ten sposób unikają tłumów, mają gwarancję braku upałów (temperatura oscyluje wtedy w okolicach 23-26 st.C) i mogą choć na chwilę zapomnieć o zimie za polskim oknem :).
Sama La Gomera nie jest oblegana przez wczasowiczów. Większość osób przyjeżdża tu na jedno- lub dwudniowe wycieczki z sąsiedniej Teneryfy. My proponujemy jednak wybrać La Gomerę jako cel podróży, gdyż wyspa ta ma naprawdę wiele do zaoferowania. Szczególnie zadowoleni z wakacji tu będą amatorzy pieszych wędrówek. Trasy biegnące wśród wiecznie zielonych lasów laurowych Parku Narodowego Garajonay są niezwykle malownicze, a sam park został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Na La Gomerze nie ma wiele wulkanicznych stożków, kraterów czy pół lawy. Świadectwem dawnych erupcji są skalne formacje Los Roques leżące w centrum wyspy. Największe wrażenie na turystach robią jednak skalne Organy. Ta bazaltowa formacja skalna, znajdująca się w południowo – zachodniej części wyspy, to stromy i wysoki na 80 m.klif zbudowany z setek cienkich „kolumn” różnej wysokości. Obejrzenie tego cudu natury nie jest jednak takie proste, organy nie są widoczne z lądu. Dlatego z portu Vueltas organizowane są rejsy wycieczkowe pod klif.
Jedną z najważniejszych budowli na wyspie jest Zamek Morza. Został on wzniesiony w 1890 roku i pełnił rolę magazynu handlowego i miejsca finalizowania ważnych transakcji handlowych. Dziś w jego wnętrzu mieści się ośrodek kultury.
Największym miastem wyspy jest San Sebastian de la Gomera powstałe w 1440 roku i mogące się poszczycić wspaniałymi zabytkowymi budowlami oraz kamienicami o typowej kanaryjskiej architekturze. Najstarszym zabytkiem jest XV wieczna Wieża Hrabiego. Warto również odwiedzić kościół Wniebowzięcia, świątynię goszczącą w swoich progach Krzysztofa Kolumba, który modlił się tu przed kolejnymi wyprawami. Ciekawi lokalnej kultury powinni udać się do Muzeum Archeologicznego by zobaczyć imponujące zbiory dotyczące Gamerskich aborygenów